نکاتی برای پیدا کردن ایدهی کسب و کار

 •   سه شنبه, ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
 •  
 •   حسین ساکی زادی
 •   بدون دیدگاه
 •   56
 •   توضیحات نوشته

  دنیای دیجیتال در حال حاضر بهترین بستر ممکن برای راه اندازی کم هزینه و سریع کسب و کار و کسب درآمد بالاست.

  تاثیر دنیای دیجیتال بر زندگی های ما غیر قابل انکار است. دنیای دیجیتال محاسبات را سریع تر و دسترسی و ارتباطات را بسیار راحت تر کرده است. نتیجه ی این اتفاقات این است که شما می توانید در جیب و بر روی میز هر کس یک ویترین داشته باشید از طریق گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی.

  به عنوان کسانی که به صورت تخصصی در این حوزه مشغول به کار هستیم به شما می گوییم که در این حوزه توانایی های شما هر چقدر که باشد حتی در حد سرمایه گذاری می توانید کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید اما در ابتدای راه شما باید ایده ی میلیون دلاری خود را پیدا کنید. اگر ایده ی شما نیاز واقعی و مهمی از مردم را رفع نکند و یا در حوزه ای رقابتی گیر بیوفتد و سطج محدودی از درآمد را کسب کند. هر چند حتی اگر در این دو دام گیر افتادید راه های زیادی برای رهایی از آن ها و توسعه ی کسب کار شما وجود دارد.

  اما چگونه ایده ی میلیون دلاری خود را بسازیم؟

  شما در کوچکترین مقیاس در حیطه ی کسب و کارهای دیجیتال به چند مهارت نیاز دارید

  ۱- خلاقیت و ایده پردازی

  ۲- مهارت های طراحی و گرافیکی

  ۳- مهارت برنامه نویسی

  ۴- مهارت بازاریابی

  ۵-  مدیریت کسب و کار و هماهنگی همه ی این بخش ها با همدیگر( از خلق ارزش ها تا مدیریت جریان های درآمدی و منابع و هزینه ها)

  هر چند بنابر بزرگی مقیاس کسب و کار این مهارت ها می توانند بیشتر و متنوع تر شوند.

  نگران نباشید، شما در هر سطح مهارتی که باشید می توانید به کمک رویدکت کسب و کار خود را راه اندازی کنید اما اولین گام در این مهارت ها ایده پردازی است.

  ایده های میلیون دلاری به سادگی به ذهن خطور و یا کشف نمی شوند. شما یا باید در زمینه ای تخصصی برای مدتی فعالیت کرده باشید یا بازار و جامعه ی هدف را نیازسنجی کرده باشید که به مهارت بازاریابی تخصصی نیاز دارد یا اینکه ایده ی خود را در اشتراک گذاری با جمع پیدا کنید که از طریق تکنیک هایی مانند طوفان ذهنی به این مهم دست پیدا کنید.

  هر چند به صورت شخصی و یا با استفاده از ابزار هم می توان اینکار را انجام داد.برای این کار می توانید ایده های خود را به صورت روزانه یادداشت کنید و زمانی را مشخص کنید تا ایده های ماهیانه ی خود را بررسی و آن ها را با هم تلفیق کنید یا به ایده های جدید دست پیدا کنید. بنویسید، تا می توانید با بلندپروازی و جسارت بنویسید. زمانی که می نویسید حتی خودتان هم باور نمی کنید که این همه ذهن شما خلاقیت دارد همچنین همیشه کمرنگ ترین جوهرها از قوی ترین حافظه ها ماندگارتر هستند. پس بنویسید تا می توانید بنویسید.

  به خاطر اهمیت ایده پردازی و با گسترش دنیای دیجیتال، ابزارهای دیجیتال نیز به کمک ما آمده اند. نرم افزارهای زیادی برای اینکار وجود دارد که ترجیح خودم برای استفاده نرم افزار conceptdraw office است که علاوه بر ابزار طوفان ذهنی ابزاری برای ساخت نقشه ی ذهنی و توسعه و کنترل پروژه نیز می باشد. همچنین این ابزار سازگاری بسیار خوبی با زبان فارسی دارد. ساخت نقشه ی ذهنی نیز یکی از تکنیک های بسیار خوب برای مدیریت و پرورش ایده می باشد. قطعا دیدن تمامی آنچه که در ذهنمان میگذرد به صورت گرافیکی می تواند توانایی کنترل و پرورش هدفمند ایده را به ما بدهد. همچنین اگر نیاز باشد آنچه که در ذهنمان می گذرذ را به دیگران انتقال دهیم با استفاده از این روش می توانیم به سادگی این کار را انجام دهیم. این نرم افزار قابلیت گرفتن خروجی به در قالب های مختلف نوشتاری را دارد مانند pdf،word،powerpoint و دیگر قالب های استاندارد .

  و نکته ی آخر اینکه داشتن اطلاعات به ما قدرت تحلیل بیشتری می دهد. تا می توانید در مورد حوزه ی مورد نظرتان اطلاعات عمومی و تخصصی کسب کنید. فقط بخوانید و ببیند، نا خودآگاه شما در اکثر مواقع به کمکتان خواهد آمد و از این اطلاعات در ایده پردازی به شما کمک می کند.

  همین الان از رویدیا شروع کنید و ایده های گوناگون را ببینید و در صورت هرگونه سوال با ما در ارتباط باشید.

   


 •   نویسنده
  حسین ساکی زادی
  avatar
    Subscribe  
  Notify of
  تمامی حقوق برای رویدیا محفوظ میباشد 2018 ، طراحی شده با در تیم رویدکِت